<< Sondaj Zemin Araştırması

 

 

 

Zemin araştırmaları sondaj öncesi yapılması gereken çok önemli bir konudur. Sondaj çalışması öncesinde jeofizik mühendisleri tarafından bilimsel olarak, sondaj yapılacak alanın incelenmesi yapılır. Zemin araştırması neticesinde sondaj yapılacak sahada yeraltı su seviyesi ve zemin tabakasının tespiti tamamlanmış olur.


"Zemin etüdüyle ; Sondaj çalışmaları esnasında dolgu kalınlığı, yeraltı su seviyesi, zemin profili gibi özellikler belirlenmiş olur. Artık sıra sondaj işinin başlamsına kalmıştır. Veriler ışında sondaj başlatılır. Çok kısa bir süre içinde de suya ulaşılmış olur.


"Zemin etüdü ekstra masraf değil, aksine tasarruf demektir. Bu nedenle zemin araştırması yapılmadan sondaj faaliyetinin başlamasının yanlış olacağını belirtmek isteriz.


gürsu sondaj su sondajı,karacabey sondaj su sondajı,orhangazi sondaj su sondajı,kestel sondaj su sondajı,yenişehir sondaj su sondajı,iznik sondaj su sondajı,orhaneli sondaj su sondajı,keles sondaj su sondajı,büyükorhan sondaj su sondajı,harmancık sondaj su sondajı, osmangazi sondaj su sondajı,yıldırım sondaj su sondajı,nilüfer sondaj su sondajı,inegöl sondaj su sondajı,gemlik sondaj su sondajı,mustafakemalpaşa sondaj su sondajı,mudanya sondaj su sondajı,